Bill Gates Kimdir? Biyografisi ve Kısaca Hayatı

Bill Gates Kimdir? Biyografisi ve Kısaca Hayatı

Bu yazımızda Bill Gates kimdir, biyografisi, kısaca hayatı, Bill Gates kaç yaşında, boyu, serveti ve eğitimi gibi merak ettiğiniz sorulara yanıt verdik.

Bill Gates Kimdir?

28 Ekim 1955 tarihinde Seattle, Washington, ABD’de doğan Bill Gates’in aslında gerçek adı William Henry “Bill” Gates III şeklindedir.

Microsoft’un kurucusu olan ve ismi Microsoft Windows ile anılan Gates, şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapmaktadır.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Gates, ayrıca dünyanın en çok tanınan insanlarından birisidir. Türkiye’ye ilk bilgisayarların gelmesinden itibaren bizimde Türkiye’de onun adını daha çok andığımız Gates’i bu kadar ünlü yapan asıl şey Microsoft şirketinin Windows isimli işletim sistemidir.

Çoğu yazılımcı ve girişimci için Bill Gates bir idoldür. Günümüz bilgisayarlarının ve teknolojisinin gelişmesinde katkısının çok olduğunu söylemeden geçmek olmaz.

Bill Gates Kaç Yaşında?

Bill Gates şu an 65 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Ekim 1955’tir.

Bill Gates’in Boyu

Bill Gates 1.77m boyundadır.

Bill Gates’in Serveti

Forbes 2021 yılı açıklanan verilere göre Bill Gates’in serveti 129 milyar dolardır.

Bill Gates Eğitim

Bill Gates, 1967 – 1973 yılları arasında Lakeside School’da, 1973 – 1975 yılları arasında Harvard University’de okumuştur. 1975’de Harvard University’den ayrılmış olup, 2007’de ise onur madalyası almıştır.

Bill Gates Ne İş Yapar?

Bill Gates, Amerikalı bir girişimcidir, aynı zamanda bir yazılımcı, bir yazar, yatırımcı ve iş adamıdır.

Bill Gates’in Websitesi

Bill Gates’in resmi websitesine https://www.gatesnotes.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Eni Vici Vokke

Bill Gates ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için Vikipedi sayfasındaki doğrulanmış kaynaklarla hazırlanmış biyografi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Biz Bill Gates kimdir, kısaca hayatı ve en önemli detaylar nelerdir, onlara değindik 🙂

Yorum Yaz