WhatsApp Web Nedir? WP Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir? WP Web Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda whatsapp web nedir, whatsapp web nasıl kullanılır, wp web nedir nasıl kullanılır sorularınıza yanıt verdik.

Bu yazımızda whatsapp web nedir, whatsapp web nasıl kullanılır, wp web nedir nasıl kullanılır, whatsapp web nasıl kapatılır gibi sorularınıza yanıt verdik.

Bu yazı içerisinde android için whatsapp web, ios için whatsapp web ve windows phone için whatsapp web kullanımıyla ilgili bilgiler yer alıyor. Siz kendi telefonunuzun işletim sistemine göre baz alırsınız.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web, WhatsApp uygulamasını bilgisayarınız üzerinden kullanmanızı sağlayan bir uygulamadır. İnternet tarayıcısı üzerinde çalışır ve website adresi https://web.whatsapp.com şeklindedir. Telefonumuzda kurulu WhatsApp uygulamasıyla entegre çalışır.  Kendi kişisel WhatsApp uygulamamız ile beraber çalışan bu Whatsapp Web (veya diğer adıyla wp web) tamamen güvenilirdir.

Kimimiz telefonda yazışmaktan yoruluruz ya da bilgisayar başında oluruz, bu gibi durumlarda WhatsApp Web bizim için kurtarıcı görevi görür. Telefonda yazışmak yerine, bilgisayarda  klavye kullanarak daha hızlı mesajlaşabiliriz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web kullanımı çok basittir.  QR kod okutarak bilgisayarınız ile telefonunuzu eşleştirebiliyorsunuz. Biz yine de size adım adım yazalım;

  • Bilgisayarınızın internet tarayıcısını açın (Google Chrome, Firefox, Safari, Edge hangisini kullanıyorsanız) ve https://web.whatsapp.com adresine gidin.

WhatsApp Web Nedir? WP Web Nasıl Kullanılır?

  • Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
  • iOS için; Ayarlar >> WhatsApp Web’e gidin.
  • Android için; Sohbetler >> Menü >>WhatsApp Web’e gidin.
  • Windows Phone için; Menü >> WhatsApp Web’e gidin.
  • Bilgisayarınızın ekranında yer alan QR kodunu telefonunuzun kamerasıyla okutun. QR kod okunduğu anda whatsapp web ve whatsapp uygulamanız entegre olmuş olacaktır.

WhatsApp Web Nasıl Kapatılır

WhatsApp Web’i kapatmak istiyorsanız, yani güvenlik amacıyla sizin haricinde bir başkası bilgisayarı kullanıyorsa, WhatsApp Web’i kapatmak uygun bir tercih olacaktır. Bunu yapmak çok basit. Dilerseniz https://web.whatsapp.com adresinde sol menüde yer alan aşağı ok tuşuna tıklayıp Çıkış butonuna basabilirsiniz.

Eğer bilgisayarın başından kalktıysanız veya bilgisayara o an erişiminiz yoksa telefonunuzun WhatsApp Web kısmından da tüm oturumları kapat butonuna tıklayabilirsiniz.

Yorum Yaz